W budynku Spichlerza na wyższych kondygnacjach znajduje się Klub Twórców „Pasja” oraz Stowarzyszenie „Przyjazna Edukacja”, Centrum okolicznościowych wystaw oraz Centrum tradycji łowieckiej. Poszczególne pomieszczenia będę otwierane w zależności od potrzeb odwiedzających gości – turystów.

Serdecznie zapraszamy
na
Wakacyjne warsztaty twórcze w Spichlerzu lipiec-sierpień
oraz we wrześniu na warsztaty
„Norwid z Pasją”
w Miejskiej Bibliotece PublicznejW czasie wakacji artyści spotykają się w Spichlerzu, w każdą sobotę w godzinach 15-18. W Izbie Twórców będzie można nie tylko zwiedzić wystawę Klubu Artystów „Pasja”, ale i spotkać się z twórcami, którzy będą prezentowali swoje prace. Co tydzień odbywają się spotkania z innymi artystami, są to malarze, rzeźbiarze, osoby które haftują, wypłatają gobeliny, makramy, frywolitki, wycinanki. Wierzymy, że każdy znajdzie dla siebie interesującą go twórczość. Harmonogram spotkań jest dostępny w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej oraz na stronie www.przyjaznaedukacja.pl

Podsumowaniem tych spotkań będą we wrześniu warsztaty twórcze „Norwid z Pasją”, odbywające się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotowie. Projekt ten zgłosiło do konkursu ofert Stowarzyszenie „Przyjazna Edukacja”, uważając, że największą jego zaletą jest zaangażowanie w projekt lokalnych twórców i artystów ludowych, zrzeszonych w Klubie Artystów "Pasja". Uważamy, że warto zaprezentować lokalnemu społeczeństwu ludzi, którzy od wielu lat realizują swoje twórcze pasje, a w ramach projektu będą w stanie przekazać swoją wiedzę i doświadczenie innym.

10 września w godzinach 10.00 – 13.00 odbędą się jednorazowe 3 godzinne warsztaty z dwunastu dziedzin sztuki i rękodzieła: malarstwa, rysunku, rzeźby, haftu krajeńskiego, haftu krzyżykowego, wyrobów szydełkowych, frywolitek, makramy, plastyki obrzędowej, wycinanki, wyrobów z witek brzozowych, wyrobów papierowych. Wszystkie spotkania poprowadzą artyści skupieni w Klubie Artystów „Pasja”, który działa już od 2008 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia skierowane są do wszystkich osób pasjonujących się sztuką i rękodziełem, pragnących rozwinąć swoje umiejętności artystyczne. Projekt jest doskonałą okazją do promocji i pielęgnowania lokalnych tradycji ludowego rękodzieła, oraz poznania lokalnych twórców.

 

Powrót
strona główna mapa strony