Na planie między innymi Michelle Pfeiffer i Johnny Depp, a wśród tak doborowej obsady aktorskiej scenografia, którą tworzą makramy twórców z całego świata, także Jolanty Surmy z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Złotowie.

Twórcy filmu „Mroczne cienie” (reż. Tim Burton) poszukiwali artystów wykonujących makramy. Skąd dowiedzieli się o pani Jolancie do końca nie wiadomo. Współpraca zaczęła się od jednego maila: - Zapytano mnie, czy zrobiłabym maskę ze sznurka. Pracę wykonałam i wysłałam paczkę, a później czekałam, czy się spodoba – mówi Jolanta Surma, plastyk.

Prace się spodobały, a do pani Jolanty dotarło zamówienie na jeszcze kilkanaście przedmiotów ze sznurka. Do końca jednak nie wiedziała, które z jej prac „zagrają” w filmie. Dopiero premiera „Mrocznych cieni” rozwiała wątpliwości. Dostarczyła także niezapomnianych wrażeń: - To było coś niezwykłego, jedna scena, ale pełna makram w bajecznym pokoju – mówi pani Jolanta.

Zakończenie filmu pozostaje otwarte, co daje nadzieję, że być może powstanie kolejna część zabawnego horroru o przebudzonym po latach wampirze. Może zatem i w drugiej części będziemy mieli okazję obejrzeć złotowskie makramy.

 

 

Powrót
strona główna mapa strony