Mam trzy latka, trzy i pół, sięgam głową ponad stół - już za kilka miesięcy dokładnie tak będzie mógł zaśpiewać klub Pasja, zrzeszający twórców z przeróżnych dziedzin sztuki. By być jednak jak najbliżej prawdy tekst wierszyka musiałby brzmieć: "sięgam na cały powiat, kraj, a nawet za granicę"

Podsumowanie działalności klubu Pasja

Wszystko dlatego, że pomimo swoich trzech lat Pasjonaci działają bardzo odważnie i to na wielu frontach. Środowe spotkanie było okazją do podsumowania kolejnego już roku działalności klubu. Działalności prowadzonej na szeroką skalę i z dużym rozmachem. W środę swoje prace wystawiało 27 członków klubu, a nie są to wszyscy zapisani. Swą twórczość prezentowali: Jolanta i Piotr Surma (zajmują się makramą i rękodziełem artystycznym), Jolanta Dolat (gobelin, malarstwo), Włodzimierz Pankiewicz (poezja, malarstwo, rzeźba), Jerzy Brzeziński (haft richelieu), Eligiusz Pawłowski (rzeźba), Renata Kopić-Sądel (wycinanka w obrazie), Barbara Chodera (fotografia, różne), Tadeusz Szweda (malarstwo olejne), Marianna Żukowska (gobelin), Marianna Kubala (robótki szydełkowe, haft, gobeliny), Elżbieta Wrzeszcz (rysunek węglem, ołówkiem), Stanisław Schauer (rzeźba), Gizela Kruczyńska (haft krzyżykowy), Teresa Kruczyńska (haft krzyżykowy), Irena Bielecka (haft, wycinanka), Halina Siuda (malarstwo olejne, pastele, haft), Krystyna Konarska (malarstwo olejne, akrylowe, pastele), Anna Ogórek (frywolitka, haft krzyżykowy), Walentyna Wegner (malarstwo olejne), Alicja Modrak (haft krzyżykowy, robótki szydełkowe), Dorota Wojtal (haft krzyżykowy), Monika Przytuła (wyroby szydełkowe), Joanna Nowicz (wyroby szydełkowe), Marek Nowicz (wyroby w drewnie, płaskorzeźba), Aleksandra Wawrzeńczyk (muzyka, śpiew), Grażyna Witkowska (wyroby szydełkowe, na drutach, ozdoby z papieru).

Zanim jednak przybyli goście rozpoczęli oglądanie prezentowanych dzieł czekała ich niespodzianka. Pasjonaci przywitali ich trzema zaśpiewanymi wspólnie kolędami. Następnie Jolanta Surma podsumowała minionych dwanaście miesięcy. A był to rok pełen wrażeń dla klubu Pasja – ich dzieła można było zobaczyć na ponad dwudziestu różnych imprezach. Niektórzy z członków klubu prezentowali je na własnych wystawach – tak jak chociażby Barbara Chodera, której fotografie można było zobaczyć w ZCAS-ie czy Włodzimierz Pankiewicz, który zorganizował kilka wieczorów poetyckich ze swoją poezją. Pasja pojawiła się na wielu okolicznych imprezach (Debrzno czy Jastrowie), ale jego członkowie wraz ze swoją twórczością docierają znacznie dalej – do Gorzowa Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla, a nawet Suthend-on-sea w Wielkiej Brytanii. Co więcej, ich prace zdobywają wyróżnienia oraz nagrody w krajowych i międzynarodowych konkursach.

Jolanta Surma szczególnie dziękowała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Sylwie Mróz, za to, że klub ciągle może liczyć zarówno na jej wsparcie, jak i miejsce do spotkań w bibliotecznej sali. Po tych słowach rozpoczęła się najważniejsza część wystawy – ta, w której goście mogli spokojnie obejrzeć prezentowane dzieła, osobiście porozmawiać z ich twórcami oraz kupić je, jeśli tylko mieli na to ochotę.

Powrót
strona główna mapa strony