Artyści z Klubu artystów Pasja zrzeszeni w Stowarzyszeniu Przyjazna Edukacja przebywali w dniach 29-30 października na plenerze twórczym w Wąsoszu

Zostaliśmy mile przyjęci przez urocze gospodynie domku Myśliwskiego. Po wypiciu aromatycznej kawy i zjedzeniu domowych wypieków wszyscy zaopatrzeni w sprzęt fotograficzny ruszyliśmy poznawać urokliwe zakątki tego miejsca. Malarzy i rzeźbiarzy zafascynowały kolory jesieni, rękodzielników krzywe gałązki, kształtne kamienie i fruwające liście. Fotograficy dostrzegli swoim trzecim okiem pełzające robaki, przebiegająca sarenkę lub spłoszonego ptaka.

Po spacerze i zjedzeniu obiadu wzięliśmy się za artystyczną pracę, Wszyscy porozstawiali swój sprzęt, powyciągali igły, szydełka, pędzle, sznurki w salonie z kominkiem, tylko Basia i Stasiu zostali na zewnątrz . Stasiu strugał zająca, który wyłaniał się z kawałka drewna., a Basią chwytał ulotne jesienne chwile okiem obiektywu. Przy sztalugach pracowali mistrzowie pędzla i palety Tadeusz z Krysią, a także ich zdolny uczeń -Wala. Jolanta nasza opiekunka pleneru i specjalistka makramy, wyplatała ze sznurka pięknego motyla, a Piotr wiązał płatki do kwiatów. Pracowite rączki Gizeli i Teresy wyszywały pejzaże na kanwie. Ania, Monika, Grażyna i Marysia, podpierając się wzorami z gazety szydełkowały kolorowe serwetki. Alicja wyczarowywała na dwóch drutach swoje dzieło, a nasz rodzynek Jurek haftował bombkę choinkową. Uzbrojona w skalpel i nożyczki Renia cięła jelenia, który żywot zakończył w czarnej ramce. Nasza utalentowana muzykalnie Ola w towarzystwie swego akordeonu zainicjowała powstanie piosenki plenerowej na melodię „Szła dzieweczka do laseczka „. Każdy szukał potrzebnych słów i piosnka powstała. Potem długo unosiły się nad lasem jej melodyjne dźwięki.


Powrót
strona główna mapa strony