Na ludową nutę – piknik w Debrznie już za nami

 

14 sierpnia 2011 roku w Debrznie odbył się piknik „Raz na ludowo… - debrzneński przegląd dorobku artystycznego i dziedzictwa kulturowego”. Impreza była przede wszystkim okazją do zaprezentowanie twórczości lokalnej poprzez występy zespołów ludowych oraz wystawy rękodzieła wytwarzanego przez lokalnych twórców, a także degustację tradycyjnej kuchni regionalnej.

Podczas pikniku wystąpiły cztery zespoły ludowe z terenu gminy Debrzno: „Stokrotki”, „Strzeczonianki”, „Słupianki” i „Słowinki”. Każdy z zespołów przedstawił piosenki ludowe związane z tradycją regionu - te bardziej i mniej znane. Atrakcją dla odwiedzających był także pokaz przygotowywania i dekorowania  „Wianka debrzeńskiego” oraz „Piernika z kamionki” – produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pokaz przeprowadził pan Józef Berendt.

W Debrznie nie zabrakło również stoiska Sekretariatu Regionalnego KSOW Województwa Pomorskiego, które przyciągało uwagę najmłodszych uczestników. Przedsięwzięcie było wspaniałą okazją do promocji działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie pomorskim. Atmosfera jaka panowała podczas imprezy sprzyjała nawiązaniu kontaktów i współpracy na rzecz obszarów wiejskich naszego województwa.

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno” oraz Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego. Impreza była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Powrót
strona główna mapa strony