Marek Jan Nowicz

Zajmuję się płaskorzeźbią, materiałem w którym najbardziej lubię pracować  jest drewno. Z drewnem do czynienia miałem od najmłodszych lat, nie tylko hobbistycznie ale i zawodowo.

Najczęściej tematem moich prac jest natura, w szczególności konie. Drugim moim ulubionym tematem jest heraldyka (herby). Lubię też tematykę sakralną , w szczególności anioły.

Uczestniczyłem w wielu wystawach i plenerach artystycznych.

Oto kilka ważniejszych:

III  Plener Twórców Ludowych  ,, Kociewskie Wycinki ‘’, który odbywał się w dniach 3 -12 sierpnia 2012r w Wycinkach, gdzie wykonałem kapliczkę upamiętniającą ofiary,, trąby powietrznej’’ ,która przeszła  nad Kociewiem w 2012 r. W lipcu 2012r zostałem zaproszony do uczestnictwa w Przeglądzie Twórczości Ludowej ,,Siemionalia’’. Imprezę tą  zapoczątkował słynny polski aktor  Wojciech Siemion.

W 2011r zostałem zaproszony na XXIX Twórczości Regionalnej Pomorza w Wieżycy ,który został zorganizowany przez Kaszubski Uniwersytet Ludowy i  Samorząd Województwa Pomorskiego.

Miałem też wystawę moich prac na stoisku Urzędu Marszałkowskiego  w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Regionów w Poznaniu.   Stale współpracuje z Muzeum Kultury Ludowej w Osieku Nad Notecią. Uczestniczę w wystawach i warsztatach zorganizowanych przez Klub Artystów „Pasja”

 

Jestem członkiem Klubu Artystów „Pasja” w Złotowie od roku 2011

Powrót
strona główna mapa strony