Złotów 11.06.2012 r.

 

Gifhron, Meinersen, Celle, Poczdam – spotkania z rogiem myśliwskim  w tle

W dniach od 8 do 10 czerwca  Stowarzyszenie „Przyjazna Edukacja” w Złotowie zorganizowało kolejne już spotkanie działaczy złotowskich organizacji pozarządowych z partnerami w niemieckim powiecie Gifhorn.

Od kilku lat już Stowarzyszenie współpracuje ściśle z Kołem Przyjaźni Złotów- Gifhorn, którego oficjalnym partnerem stało się w 2011 roku. Od 2010 roku regularnie spotykają się zespoły trębaczy myśliwskich ze Złotowa oraz z miejscowości Meinersen oraz Hilerse w powiecie Gifhorn. Zespoły odwiedzały się już kilkakrotnie, sygnały towarzyszące polowaniom oraz muzyka myśliwska okazały się być doskonałym łącznikiem między naszymi narodami.  W 2012 roku zespół trębaczy z Meinersen obchodził jubileusz 50 -lecia, na uroczystość z tej okazji zaproszono trębaczy ze Złotowa pod kierownictwem Adama Pulita. W trakcie obchodów nie mogło obyć się bez wspólnego - międzynarodowego koncertu. Spotkanie stało się także okazją do rozmów nad innymi obszarami współpracy - nawiązania kontaktów w zakresie rękodzieła artystycznego  oraz rozwoju lokalnej turystyki. Dlatego w składzie delegacji Stowarzyszenia „Przyjazna Edukacja” znaleźli się Jolanta Surma kierująca działającym w strukturach stowarzyszenia Klubem Artystów Pasja oraz Piotra Witeckiego, który stoi na czele Złotowskiego Korpusu Ekspedycyjnego. Doświadczenia naszych niemieckich partnerów pokazują bowiem, jak ważne dla skutecznego działania na rzecz rozwoju lokalnego jest partnerstwo pomiędzy organizacjami pozarządowymi. Pobyt w powiecie Gifhorn Złotowianie wykorzystali także na poznanie turystycznych uroków kraju naszego sąsiada – odwiedzili piękne Celle oraz, w drodze powrotnej,  park Sanssoussi w Poczdamie, pod bramą którego wykonali spontaniczny koncert. 

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu, które udzielili Starostwo Powiatowe w Złotowie oraz koła łowieckie z terenu powiatu –Koło „Daniel” z Lipki, „Jelen” ze Złotowa, „Trop” z Piły oraz „Knieja” z Krajenki.

 

Powrót
strona główna mapa strony